Przewodnicząca Sejmiku w Info
Budowa nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na Lipowym Dworze w Iławie i budowa sali gimnastycznej w Goryniu - to dwie inwestycje w powiecie iławskim, które wsparł kolejnymi dotacjami Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Budowa nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na Lipowym Dworze w Iławie i budowa sali gimnastycznej w Goryniu - to dwie inwestycje w powiecie iławskim, które wsparł kolejnymi dotacjami Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. (Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2020 roku dofinansowuje ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych inicjatywy budowlane służące rehabilitacji osób niepełnosprawnych, m.in. budowę obiektów. 

25 maja 2020 r. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął uchwałę przyznającą kolejne dotacje, które otrzymały m.in. Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Gmina Kisielice.  

- Przypomnijmy, że w 2019 roku samorząd województwa dofinansował na terenie naszego powiatu dwie inwestycje: budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w kwocie 2 mln 707 tys. 924 zł, natomiast w gminie Kisielice - budowę sali gimnastycznej w Goryniu w kwocie 159 tys. 284 zł - mówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. - W tym roku następuje kontynuacja realizacji obydwu inwestycji i także tym razem samorząd województwa wesprze je, udzielając kolejnych dotacji. 

Starostwu Powiatowemu w Iławie tym razem przyznano dotację w wysokości 2 mln 400 tys. zł na budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z centrum rehabilitacji przy ul. Sucharskiego w Iławie (etap I). Natomiast Gmina Kisielice  otrzymała dotację w wysokości 236 tys. 972 zł na budowę sali sportowej z zapleczem i jadalnią dla osób niepełnosprawnych, w tym dzieci i młodzieży do rehabilitacji  i rekreacji w miejscowości Goryń.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.7824 sekundy