Przewodnicząca Sejmiku w Info

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Komisja Europejska zatwierdziła program o wartości ok. 95 mln euro (420 mln zł), mający na celu wsparcie polskich firm działających w sektorze rolniczym dotkniętym pandemią koronawirusa. – To piękny gest solidarności. Nasze województwo szczególnie tego potrzebuje jako region z dużym potencjałem rolniczym – komentuje Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wsparcie w formie dotacji bezpośrednich będzie dostępne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. W sumie program ma wesprzeć 60 tys. firm. Celem programu jest zaspokojenie potrzeb płynnościowych rolników dotkniętych ekonomicznymi skutkami koronawirusa, których sytuacja finansowa jest szczególnie trudna, ponieważ nadal odczuwają konsekwencje finansowe po ubiegłorocznych, niekorzystnych zjawiskach klimatycznych. Komisja uznała, że polski program jest zgodny z warunkami określonymi w tymczasowych ramach prawnych. W szczególności: 

  • pomoc nie przekroczy 100 000 euro na przedsiębiorstwo oraz 
  • program będzie obowiązywał do 31 grudnia 2020 r. 

f

- To wsparcie jest bardzo ważne. Unia Europejska mimo panującego kryzysu, nie pozostawia swoich członków w potrzebie. To dowód na to, że jesteśmy solidarni – mówi Bernadeta Hordejuk.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.2499 sekundy