Przewodnicząca Sejmiku w Info

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Prestiżowa nagroda i 10 tysięcy euro czekają na osobę, inicjatywę lub firmę, która podczas ostatnich miesięcy zaangażowała się w inicjatywę solidarnościową w walce z kryzysem COVID-19. 

Epidemia COVID-19 oraz spowodowany przez nią kryzys składają się na poważną sytuację nadzwyczajną dotykającą wszystkich warstw społeczeństwa. Jest to bezprecedensowe wyzwanie dla państw członkowskich i istotne obciążenie dla organów publicznych, instytucji zdrowia publicznego, organizacji społeczeństwa obywatelskiego, przedsiębiorstw i europejskich obywateli. Nagroda za Solidarność Obywatelską Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES) zostanie przyznana maksymalnie 29 inicjatywom non-profit z całej Europy, realizowanym przez osoby fizyczne, organizacje społeczeństwa obywatelskiego lub firmy prywatne, których celem jest walka z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.

- Znam wiele osób, które pracowały i pracują na pierwszej linii walki z pandemią. Jestem pod wrażeniem ogromnego wysiłku podejmowanego przez społeczeństwo obywatelskie, organizacje pozarządowe, a także przez wielu anonimowych obywateli – trzymam kciuki, by ta nagroda przypadła właśnie takiej osobie z województwa warmińsko-mazurskiego – powiedziała Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Celem nagrody, przyznawanej jednorazowo zamiast corocznej Nagrody dla Społeczeństwa Obywatelskiego, jest docenienie bezinteresownej, europejskiej solidarności. Każda  nagroda  ma  wartość  10 000  euro, uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w trakcie sesji plenarnej EKES-u w styczniu 2021 r.

Zgłoszenia do 30 września do 12:00.
https://www.eurodesk.pl/konkursy/nagroda-dla-solidarnych-podczas-pandemii.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.3598 sekundy