Przewodnicząca Sejmiku w Info

(Fot. kancelaria sejmiku.)

Podczas XXI sesji sejmiku województwa przyjęto stanowisko w sprawie zagrożenia zawetowania przez Rząd RP Wieloletnich Ram Finansowych UE na lata 2021-2027.

Głosami radnych koalicji przyjęto stanowisko w sprawie zagrożenia zawetowania przez Rząd RP Wieloletnich Ram Finansowych UE na lata 2021-2027.

- Pierwotny budżet Unii Europejskiej dawał nam olbrzymie możliwości rozwoju. Taka postawa rządu to igranie z ogniem. Jeśli działania rządu sprawią, że Polsce przypadnie mniej środków, to będzie to działanie nie tylko przeciwko Polsce, ale przede wszystkim regionom i ich mieszkańcom, którzy są głównym beneficjentem tych środków - podkreśla Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku.

„Sejmik województwa warmińsko-mazurskiego deklarowane działania Rządu RP w sprawie unijnego budżetu uznaje za niedostosowane do wyzwań, przed jakimi stoją obecnie wspólnoty lokalne i samorządowe, wspólnota krajowa i europejska, przed jakimi stoimy wszyscy. Realne straty zawetowania budżetu odczują przede wszystkim mieszkańcy, bo właśnie człowiek jest w centrum uwagi każdej strategii europejskich funduszy rozwojowych, które chce się teraz zepchnąć na margines partykularnych rozgrywek politycznych. Apelujemy do Rządu RP o powstrzymanie się od użycia niebezpiecznego narzędzia, jakim byłoby zawetowanie Wieloletnich Ram Finansowych Unii Europejskiej na lata 2021-2027” - czytamy w stanowisku.

Kolejna sesja sejmiku odbędzie się 29 grudnia 2020 roku.

Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

TEMATY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.435 sekundy