Przewodnicząca Sejmiku w Info

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Krajowi operatorzy programu „Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny”, tj.  Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego  Regulskiego, Fundacja Edukacja dla Demokracji oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zapraszają do składania wniosków w ramach pierwszego otwartego naboru wniosków projektowych.

Wnioskodawcy mogą ubiegać się o środki na realizację przedsięwzięć w czterech obszarach, tj.:

•    Obszar 1. Ochrona praw człowieka (w tym kwestie związane z równością płci),
•    Obszar 2. Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu,
•    Obszar 3. Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym (w tym kwestie związane z ochroną środowiska),
•    Obszar 4. Wsparcie rozwoju sektora społecznego (realizowane jako moduł w projektach z obszarów 1-3).

W konkursie mogą wziąć udział m.in.: stowarzyszenia, fundacje i związki stowarzyszeń; spółdzielnie socjalne; spółki non-profit czy koła gospodyń wiejskich.


Całkowita kwota przeznaczona na granty w konkursie to ok. 12 mln euro.

Nabór wniosków projektowych potrwa do 17 maja 2021 r.


Program "Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny" finansowany jest ze środków  Funduszy Norweskich oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Głównym celem tej inicjatywy jest przyczynianie się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a państwami darczyńcami.

- To ogromna szansa dla rozwoju fundacji i stowarzyszeń działających w naszym województwie. Można otrzymać duże wsparcie, a formalności są mniej skomplikowane niż w przypadku funduszy strukturalnych. W czasach, gdy ochrona praw człowieka jest zagrożona, a budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym jest ważnym elementem świadomości politycznej takiej okazji nie można przegapić. Serdecznie zachęcam do składania wniosków - mówi Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI 


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7951 sekundy