Przewodnicząca Sejmiku w Info

Iława wykonała kolejny milowy krok w kierunku elektromobilności. Do miasta dotarły już dwa autobusy elektryczne Yutong.

Yutong E8 to liczący blisko 9 metrów autobus, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komfort podróżowania zapewnia niskopodłogowa konstrukcja oraz wydajny system klimatyzacji, a pojazd osiąga ponad 350 kilometrów na jednym ładowaniu.

Zakup autobusów i infrastruktury do ich ładowania, a także budowa nowych przystanków, są realizowane w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego w Iławie” - dofinansowanego kwotą ponad 4,26 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

- Nowoczesna, bezpieczna i dostępna dla osób z niepełnosprawnościami komunikacja miejska, to także mniej samochodów na naszych ulicach i czystsze powietrze. Dzięki tej inwestycji Iława stawia kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i niskoemisyjnego transportu przyjaznego dla środowiska - mówi Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

To kolejne - po Lidzbarku Warmińskim, Giżycku i Kętrzynie - miasto z Warmii i Mazur, które postawiło na pojazdy tego producenta. Nowe „elektryki” w Iławie obsłużą lokalną komunikację miejską, która niedawno obchodziła jubileusz 40-lecia.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.3933 sekundy