Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 listopada 2018, 14:08 komentarzy 3
Na zdjęciu Bernadeta Hordejuk z Jarosławem Słomą.

Na zdjęciu Bernadeta Hordejuk z Jarosławem Słomą. (Fot. Jarosław Słoma/FB.)

Rada Regionu Warmińsko-Mazurskiego Platformy Obywatelskiej postanowiła o zawiązaniu koalicji z PSL w sejmiku województwa i powołała zespół negocjacyjny- poinformował Jarosław Słoma, wybrany na radnego wojewódzkiego z listy Koalicji Obywatelskiej. Na przewodniczącą sejmiku w naszym województwie rekomendowano Bernadetę Hordejuk, która z wysokim wynikiem także (ponownie) uzyskała mandat radnej sejmiku województwa. 

Na co dzień Bernadeta Hordejuk pracuje jako dyrektor Wydziału Rozwoju i Zarządzania Projektami w Starostwie Powiatowym w Iławie. Zamieszkała w Iławie, ma 53 lata. Od lat związana z lokalnym samorządem, teraz ma ogromną szansę na pełnienie ważnej funkcji w samorządzie wojewódzkim- została rekomendowana na przewodniczącą sejmiku. 

W tegorocznych wyborach do tego organu samorządu uzyskała drugi najwyższy wynik w okręgu nr 2, obejmującym powiaty iławski, ostródzki, nowomiejski i działdowski. Jej kandydaturę do sejmiku 21 października poparło 8 828 osób.

- Dziękujemy wyborcom, którzy oddali głosy na Koalicję Obywatelską. Wygraliśmy wybory na Warmii i Mazurach, jedynym regionie na wschód od Wisły. Pokazaliśmy, że można wygrywać z PiS także w Polsce Wschodniej. Będziemy ciężko pracować na rzecz regionu i jego mieszkańców - napisał Jarosław Słoma, polityk, który dzisiaj podał informację o zawiązaniu koalicji PO-PSL i udzieleniu iławiance rekomendacji.

Pierwsza w nowej kadencji 2018-2023 sesja sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, podczas której radni formalnie dokonają spośród swojego grona wyboru przewodniczącego, odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Artykuł załadowany: 0.2169 sekundy