Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2018, 13:39 komentarzy 8
Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin gratuluje Bernadecie Hordejuk wyboru na stanowisko przewodniczącej sejmiku.

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin gratuluje Bernadecie Hordejuk wyboru na stanowisko przewodniczącej sejmiku.

Poznaliśmy nową przewodniczą sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Funkcję tę w nowej kadencji będzie pełnić Bernadeta Hordejuk z Iławy. Radni sejmiku województwa zadecydowali o tym 23 listopada podczas swojego inauguracyjnego posiedzenia. 

Pierwszą sesję poprowadził radny senior Julian Osiecki. Podczas spotkania wręczono nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze, a następnie wszyscy radni złożyli uroczyste ślubowanie.

W sejmiku województwa zasiada obecnie 30 radnych (12 mandatów zdobyli przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, 11 mandatów przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz 7 mandatów przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego).

Kolejnym ważnym punktem obrad były wybory przewodniczącego sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Od 21 czerwca 2017 roku na tym stanowisku zasiadał Jan Bobek z PSL. Podczas czwartkowych obrad 19 radnych opowiedziało się za Bernadetą Hordejuk (KO), natomiast 11 z nich za Marcinem Kazimierczukiem (PiS).

Bernadeta Hordejuk - rodowita iławianka, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie. W 1988 roku ukończyła studia na Akademii Rolniczej w Szczecinie. W latach dziewięćdziesiątych pod okiem twórców polskiego samorządu poznawała prawne tajniki funkcjonowania samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła także organizację i zarządzanie sportem na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz audyt i kontrolę wewnętrzną w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Gdyni. Posiada tytuł zawodowy Menedżera Sportu oraz tytuł zawodowy Mistrza Zarządzania Sportem. Posiada uprawnienia Członka Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa. Od 2015 roku studentka studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pracę rozpoczęła w 1989 roku w Miejskim Przedsiębiorstwie Turystycznym w Iławie. W 1991 roku – po raz pierwszy, ale nie ostatni w karierze zawodowej – przeniosła się do Urzędu Miasta w Iławie, gdzie pracowała na stanowisku inspektora. W urzędzie pozostała do 1992 roku. Ponownie trafiła tam w 2006 roku, tym razem już na stanowisko sekretarza miasta, później także zastępcy burmistrza.

Wcześniej pełniła funkcję dyrektora w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Iławskim Centrum Kultury. Obecnie dyrektor Wydziału Rozwoju i Zarządzania Projektami w Starostwie Powiatowym w Iławie.
Od 2010 r. radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego (przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Społecznej, Rodziny i Sportu i członek Komisji Strategii Rozwoju). W 2018 r. wybrana na przewodniczącą sejmiku VI kadencji. Przewodnicząca Rady Społecznej przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Mężatka, ma dwoje dzieci. Interesuje się funkcjonowaniem samorządu terytorialnego.

Kolejną sesję sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego zaplanowano na 4 grudnia 2018 roku.

Radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego VI kadencji (2018-2023): 
Edward Adamczyk - PSL
Jolanta Andruszkiewicz - PiS
Teresa Astramowicz-Leyk - KO
Jan Bobek - PSL
Gustaw Marek Brzezin - PSL
Marek Chyl - KO
Paweł Czemiel - PiS
Robert Gontarz - PiS
Stanisław Gorczyca - KO
Zbigniew Homza - KO
Bernadeta Hordejuk – KO
Sylwia Jaskulska - PSL
Marcin Kazimierczuk - PiS
Grzegorz Kierozalski - PiS
Grażyna Kluge - KO
Patryk Kozłowski - PiS
Marcin Kuchciński - KO
Julian Osiecki - KO
Jacek Pawlik - PiS
Jolanta Piotrowska - KO
Marcin Piwowarczyk - PSL
Tadeusz Politewicz - KO
Grzegorz Prokop - PiS
Dariusz Rudnik - PiS
Jarosław Słoma - KO
Miron Sycz - KO
Jolanta Szulc - PSL
Wioletta Śląska-Zyśk - PSL
Bożenna Ulewicz - PiS
Henryk Żuchowski - PiS
 

Artykuł załadowany: 0.2026 sekundy