Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2019, 10:20 komentarzy 1

(Fot. Archiwum Portu Lotniczego Olsztyn Mazury - materiały prasowe.)

Regionalny port lotniczy Olsztyn-Mazury funkcjonuje dopiero cztery lata, a już na swoim koncie ma znaczne sukcesy. Wciąż rozwijana siatka połączeń oraz współpraca z największymi firmami w regionie i kraju to tylko niektóre z nich.

Położone w sercu regionu lotnisko to nowoczesny, międzynarodowy port z pełną infrastrukturą przygotowaną do obsługi samolotów pasażerskich poruszających się zarówno w trybie rejsowym, jak i czarterowym. Obecnie z regionalnego lotniska możemy się dostać do Wielkiej Brytanii (Londyn - Luton i Stansted), Niemiec (Dortmund, Kolonia, Brema) oraz na południe Polski - do Krakowa. Do tego dochodzą połączenia czarterowe i sezonowe do Burgas w Bułgarii oraz na Ukrainę - do Lwowa.

- Podsiadanie lotniska regionalnego to duża odpowiedzialność, ale także pewien komfort. Historia lotniska pokazuje, że decyzja o jego budowie nie była prosta, jednak już teraz, po tych kilku pierwszych latach funkcjonowania regionalnego portu możemy jasno stwierdzić, że była to decyzja słuszna, o czym świadczy rozwój lotniska i jego sukcesy. Na ostatniej sesji sejmiku mieliśmy okazję przyjąć i wysłuchać informacji na temat funkcjonowania lotniska. Wszyscy radni głosowali za przyjęciem informacji, to też o czymś świadczy – mówi Przewodnicząca Sejmiku Województwa, Bernadeta Hordejuk. 

Z lotniskiem współpracują największe firmy regionalne, krajowe i światowe, jak choćby: Michelin, Egger, czy Lotos. Port regionalny otworzył szkołę dla pilotów oraz współpracuje z wojskiem, m.in. przy transporcie wojsk NATO. Lotnisko Olsztyn Mazury zostało wyróżnione jako lider przyrostu liczby pasażerów w polskich lotniskach regionalnych w pierwszym półroczu 2019 roku, w grupie portów obsługujących poniżej 1 mln pasażerów rocznie. Kilka tygodni temu Port Lotniczy Olsztyn-Mazury przywitał i uhonorował 400-tysięcznego pasażera, korzystającego z lotniska.

Bernadeta Hordejuk
E-mail: bernadeta.hordejuk@warmia.mazury.pl.
Zapraszamy także na profil facebookowy: https://www.facebook.com/bernadetahordejuk/.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~ja 0 ponad rok temuocena: 100% 

    Najważniejsza rzecz. Ile ten port kosztuje podatników? Ile trzeba dokładać?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3783 sekundy