Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2019, 10:14

(Fot. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.)

Sprawna współpraca samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z organizacjami pozarządowymi to stabilna podstawa społeczeństwa obywatelskiego w naszym regionie. W roku 2020 samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego na wsparcie organizacji pozarządowych przeznaczy ponad 5 mln złotych.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wspiera organizacje pozarządowe w trzech obszarach:

- I -  włączanie organizacji pozarządowych w tworzenie polityk publicznych,
- II – współpraca z organizacjami pozarządowymi w zakresie realizacji zadań publicznych,
- III - współpraca z organizacjami pozarządowymi w zakresie infrastruktury współpracy, tworzenia warunków do społecznej aktywności.

Środki przeznaczone przez samorząd Województwa będą skierowane m.in. na edukację, profilaktykę i promocję zdrowia publicznego, promocję zatrudnienia i aktywizację zawodową osób pozostających bez pracy, rozwój kultury fizycznej, integrację europejską i współpracę międzynarodową oraz ekologię, ochronę zwierząt i ochronę dziedzictwa przyrodniczego.

Celem współpracy z organizacjami pozarządowymi jest wzmocnienie kapitału społecznego w województwie. W regionie działa blisko 6 400 podmiotów pozarządowych.

- Organizacje pozarządowe są niezwykle ważne dla sprawnego funkcjonowania państwa, lokalnych samorządów i społeczności. Znajomość potrzeb i oczekiwań społeczeństwa pozwala realizować z sukcesem wiele potrzebnych inicjatyw. To dla nas ważni partnerzy, razem z nimi chcemy rozwijać nasz region. Zarówno dla działań samorządu województwa, jak i organizacji pożytku publicznego punktem wyjścia w planowaniu zadań jest rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności i podnoszenie jakości jej życia - podkreśla Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Program współpracy Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020 był głównym tematem obrad listopadowej sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Bernadeta Hordejuk
E-mail: bernadeta.hordejuk@warmia.mazury.pl.
Zapraszamy także na profil facebookowy: https://www.facebook.com/bernadetahordejuk/.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3264 sekundy