Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 grudnia 2020, 08:18

(Fot. DogFilm Studio Filmowe.)

Obraz „Matka kijek i szmatka" zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage w ramach 11. KONKURSU SPOTÓW REKLAMOWYCH „FUNDUSZE EUROPEJSKIE W KADRZE", w kategorii do 3 minut.

W konkursie uczestniczyli przedstawiciele instytucji zaangażowanych w zarządzanie i wdrażanie Funduszy Europejskich w Polsce.

Ideą inicjatywy była wymiana doświadczeń pomiędzy pracownikami administracji publicznej, zaangażowanymi we wdrażanie Funduszy Europejskich i promowanie dobrych praktyk w zakresie informowania społeczeństwa, za pomocą przekazów audiowizualnych, o korzyściach społecznych i gospodarczych związanych z wykorzystywaniem Funduszy Europejskich.

W tegorocznej edycji konkursu oceniano filmy oraz spoty w dwóch kategoriach: film informacyjno-promocyjny lub reklamowy o tematyce ściśle związanej z Funduszami Europejskimi oraz film informacyjno-promocyjny lub reklamowy, w tym tzw. wizerunkowy z wykorzystaniem Funduszy Europejskich na cele związane z zapobieganiem, zwalczaniem i przeciwdziałaniem skutkom epidemii COVID-19.

Obraz, który powstał w wyniku współpracy samorządu województwa ze Studiem Filmowym DogFilm, zdominował rywalizację kilkudziesięciu filmów nadesłanych z całej Polski.

Jury konkursu było jednogłośne i to właśnie film promujący pozytywny wpływ funduszy z RPO WiM 2014-2020 na życie mieszkanki regionu Luizy uznało za najlepszy, prezentujący najwyższą jakość i wiarygodność, jednocześnie obrazujący temat Funduszy Europejskich w bardzo jasny i czytelny sposób.

- Nie każde województwo ma swój Fundusz Filmowy. My widzimy wielki potencjał w pobudzaniu kreatywności ludzi, w promowaniu województwa warmińsko-mazurskiego w ten sposób. Nagrodzony w konkursie film, jak również inne, doceniane na festiwalach i konkursach filmy, którym wsparcia udzielił Fundusz, pokazują, że był to kierunek słuszny - mówi Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Artykuł załadowany: 0.4067 sekundy