Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 kwietnia 2021, 15:04

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

"Gminy przyjazne rowerzystom" – trwa przyjmowanie zgłoszeń.

Ideą ogólnopolskiego konkursu jest uhonorowanie gmin, które wspierają i promują turystykę rowerową.

Nagradzane będą działania rozwijające infrastrukturę rowerową, wspieranie lub organizowanie imprez rowerowych, wydawanie map lub przewodników dla rowerzystów lub dbanie o bezpieczeństwo.

Gminy, które mogą zostać zgłoszone do konkursu, są podzielone na następujące kategorie:

  • - 10 tys. mieszkańców;
  • - 20 tys. mieszkańców;
  • - 40 tys. mieszkańców;
  • - 100 tys. mieszkańców;
  • - powyżej 100 tys. mieszkańców.

f

Konkurs jest okazją do promocji gmin „przyjaznych rowerzystom”, ale również do dostrzeżenia zaangażowania władz gmin, lokalnych stowarzyszeń i aktywistów działających na rzecz rozwoju turystyki rowerowej w swoich okolicach.

Zgłoszenia gmin dokonują turyści kolarze. Są one przyjmowane do 30 kwietnia 2021 roku.

Do zgłoszonych gmin zostanie przesłany link do elektronicznego formularza, w którym należy podać: szczegółowy opis zrealizowanych inwestycji (m.in. długość dróg, ścieżek rowerowych i oznakowanych szlaków, ilość urządzeń, miejsc postojowych) w minionym roku kalendarzowym oraz adresy portali, wykaz zorganizowanych imprez (rajdy, zloty), informacje o innych działaniach, w tym o planowanych na przyszły rok, a także o długofalowym planie utrzymania i konserwacji istniejącej infrastruktury rowerowej. Wypełniony formularz gminy przesyłają elektronicznie do 30 czerwca.

Organizatorem inicjatywy jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

- Serdecznie zachęcam do udziału w konkursie wszystkich sympatyków kolarstwa i turystów. Biorąc pod uwagę walory przyrodnicze i turystyczne naszego województwa oraz rozwój infrastruktury przyjaznej rowerzystom, samorządy z naszego regionu mają duże szanse na stanie się laureatem konkursu, czego serdecznie im życzę - mówi Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.4159 sekundy