Przewodnicząca Sejmiku w Info

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

170 tysięcy złotych przeznaczył samorząd województwa warmińsko-mazurskiego na dofinansowanie działań z zakresu turystyki. 

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań samorządu województwa warmińsko-mazurskiego z zakresu rozwoju turystyki przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w tym roku realizowany był w dwóch kategoriach.

W grupie wspartych inicjatyw znalazły się różnorodne pomysły, dotyczące zarówno akcji internetowych i rozwijania stron internetowych, jak też bardziej tradycyjnych form promocji turystyki (znakowania szlaków turystycznych, czy publikacji turystycznych).

Organizacje mogły starać się o wsparcie swoich działań lub zrealizować je w ramach powierzenia, tj. w całości sfinansować ze środków samorządu województwa.

Do realizacji wybrano 11 spośród 27 ofert organizacji pozarządowych biorących udział w konkursie.

Lista wspartych projektów:

 1. Interaktywny Szlak zamków gotyckich. Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie”. 
 2. Diamenty Krainy Kanału Elbląskiego. Atrakcje Turystyczne. Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania.
 3. Rozbudowa wirtualnego przewodnika turystycznego Zamku  w Szymbarku: zwiększenie dostępności usług turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami i dla turystów zagranicznych, promocja regionu. Fundacja Zamek Szymbark.
 4. Odnowienie oznakowania  szlaku pieszego  WM-6-c  "Kopernikowskiego". Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej.
 5. Szlak rowerowy "Warmińska Łynostrada" część południowa. Oddział Warmińsko-Mazurski Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego w Olsztynie.
 6. Zabiegamy o promocję Mazur. Fundacja Dystans.
 7. Teatralna Promocja Warmii i Mazur - Turystyka w sztuce zaklęta. Fundacja Na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności Oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży  i Dorosłych Kreolia-Kraina Kreatywności.
 8. Warmia i Mazury oczami blogerów - II edycja. Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna.
 9. Popularyzacja Kanału Mazurskiego jako miejsca na organizację unikalnych zawodów sportowych poprzez przeprowadzenie mistrzostw w wędkarstwie spławikowym. Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne Węgorapa.
 10. ZLOT blogerów turystycznych na Warmii i Mazurach. Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna.
 11. Kajakowy patrol. Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.  

f

- Rozwój województwa warmińsko-mazurskiego związany jest ściśle z turystyką. W dużej mierze jest ona jednym z filarów strategii rozwoju województwa. Samorząd aktywnie wspiera rozwój turystyki, angażując się w promocję zarówno całego województwa, jak i poszczególnych inicjatyw. Otwarty konkurs ofert na realizację zadań samorządu województwa warmińsko-mazurskiego z zakresu rozwoju turystyki przez organizacje pozarządowe jest jednym z takich działań. Gratuluję wszystkim organizacjom, które otrzymały wsparcie – mówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

DO POBRANIA:

- Uchwała nr 20/225/21/VI zarządu województwa warmińsko-mazurskiego z dnia 20 kwietnia 2021 r.
- Załącznik nr 1 do uchwały.
- Załącznik nr 2 do uchwały.
- Załącznik nr 3 do uchwały.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.4839 sekundy