Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 czerwca 2021, 07:11

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Ponad 5 mln złotych w obecnej kadencji samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył na bezpieczeństwo w regionie. Dotacje otrzymały m.in. Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zawodowe służby w tym roku otrzymały po 200 tys. złotych, które przeznaczone zostały na modernizację sprzętu i budynków. Na duże wsparcie mogą liczyć Ochotnicze Straże Pożarne, które od początku kadencji otrzymały ponad 3 mln złotych.

- Ochotnicze Straże Pożarne to jednostki realizujące zadania w zakresie ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska, podczas pożaru, klęsk żywiołowych, zagrożeń ekologicznych lub innych miejscowych zagrożeń. Skupiają w swoich szeregach profesjonalnych i oddanych społeczników, gotowych nieść pomoc. Skuteczność działania i bezpieczeństwo strażaków, uzależniona jest w dużym stopniu od sprzętu, jakim dysponują oraz warunków jego przechowywania. Doceniamy to poświęcenie i poprzez nasze wsparcie liczymy na to, że praca, którą wykonują strażacy z OSP, będzie bardziej bezpieczna i efektywna – powiedziała Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa.

Na najbliższej XXVIII sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która odbędzie się 29 czerwca  2021 r., radni podejmą uchwałę w sprawie udzielenia gminie Nowe Miasto Lubawskie, Miłki, Ostróda, Działdowo, Szczytno i Bartoszyce pomocy finansowej w formie dotacji celowych na dofinansowanie zadań w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Gminy dotację w wysokości 300 tys. złotych będą mogły przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu ratowniczego i modernizacje remiz OSP.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.2621 sekundy