Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 czerwca 2021, 10:41

(Fot. Radio Olsztyn.)

Łącznie 100 tysięcy złotych na 22 projekty, to najważniejsze liczby opisujące program tegorocznych grantów urzędu marszałkowskiego dla kół gospodyń wiejskich. To jego pierwsza edycja.

Wśród dofinansowanych przedsięwzięć znalazły się cztery z powiatu iławskiego. Przedstawiamy poniżej, jakie projekty zrealizują miejscowe gospodynie.

W Tynwałdzie (gmina Iława) panie wpadły na pomysł stworzenia mobilnej, plenerowej kuchni smaków tradycyjnych pod hasłem "W plenerze wszystko smakuje lepiej!". Otrzymają na ten cel wsparcie ze środków wojewódzkiego samorządu w kwocie 4 525 zł.

W dwóch miejscowościach, z pomocą grantów w wysokości 5 tysięcy złotych każdy, zostaną doposażone świetlice wiejskie. Dotyczy to Kamieńca w gminie Susz oraz Klim w gminie Kisielice.

Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich w Gubławkach (gmina Zalewo) wzbogaci się o kuchenne wyposażenie. W tym przypadku wysokość grantu opiewa na 2 782 zł.

W ten sposób samorząd województwa chce docenić wkład kobiet działających w KGW w rozwój społeczny.

- Jako samorząd województwa bardzo dbamy o to, żeby w mniejszych miejscowościach organizacje pozarządowe, stowarzyszenia miały możliwość aktywizowania wszelkich przedsięwzięć, które służą i urozmaicają życie mieszkańców – mówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie. - Chcemy jak najszerzej wesprzeć te grupy tak, by mogły swobodnie realizować swoje plany  i zamierzenia i mamy nadzieję, że tak się właśnie dzieje.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5056 sekundy