Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lipca 2021, 09:34

(Fot. ICSTiR/archiwum.)

Ideą konkursu „Najlepszy produkt turystyczny – certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej” jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów.

Mają wyróżniać się nie tylko atrakcyjnością turystyczną, ale także być nowatorskie i przyjazne turystom.

Co roku kapituła zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu turystycznego oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w jego rozwoju.

Zgłaszanie kandydatur do konkursu przysługuje Polskiej Organizacji Turystycznej, regionalnym i lokalnym organizacjom turystycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, twórcom produktów turystycznych, podmiotom z branży turystycznej (m.in. przedsiębiorcom turystycznym), organizacjom zrzeszającym przedsiębiorców z dziedziny turystyki, w tym samorządu gospodarczego i zawodowego oraz stowarzyszeniom działającym w tej dziedzinie.

O certyfikaty mogą się obiegać następujące produkty: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach:
•    Certyfikat POT;
•    Złoty Certyfikat POT;
•    Certyfikat Internautów;
•    Certyfikat Specjalny.

- Każdy zakątek województwa warmińsko-mazurskiego ma swój urok i zasługuje na uwagę. Ten konkurs to doskonała możliwość, by te miejsca wypromować. Serdecznie zachęcam do zgłaszania  wydarzeń cyklicznych, szlaków i miejsc, które mają szanse stać się najlepszym produktem turystycznym Warmii, Mazur i Powiśla – mówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa.

Na Warmii i Mazurach pierwszy etap konkursu – regionalny, trwać będzie do 15 września 2021 roku, następnie Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna desygnuje kandydatów do etapu ogólnopolskiego. Drugi etap – ogólnopolski będzie trwał od 1.10. do 22.10.2021 r. Ceremonia wręczenia certyfikatów odbędzie się w listopadzie/grudniu 2021 r. (stacjonarnie lub w trybie online w zależności od bieżącej sytuacji pandemicznej).


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3925 sekundy