Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 sierpnia 2021, 10:32

(Fot. Urząd Marszałkowski w Olsztynie.)

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego informuje, że tegoroczne Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się 19 września br., na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego - w Parku Etnograficznym w Olsztynku.

Dożynki są symbolicznym podziękowaniem za zbiory i prośbą o urodzaj w przyszłych latach oraz wspaniałą okazją do wspólnego spotkania się rolników z całego województwa. To także okazja, aby podziękować im za całoroczną, mozolną i bardzo trudną pracę, którą wykonują każdego dnia.

Od zawsze podstawowym akcentem dożynek było składanie wieńca dożynkowego. Nawiązując do tradycji, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego corocznie podczas uroczystości organizuje konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, który kierowany jest do wszystkich gmin z terenu województwa.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach dziękczynienia za plony oraz zachęcamy do wzięcia udziału w ww. konkursie. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są poniżej, w załącznikach.

Podczas uroczystości nie zabraknie także wielu innych atrakcji. Będzie można podziwiać prawdziwe arcydzieła sztuki ludowej oraz skosztować przepysznych wypieków. Ważnym punktem programu będzie rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stoisko dożynkowe Kół Gospodyń Wiejskich.

Jednocześnie Samorząd Województwa informuje, że z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, w przypadku zwiększonego prawdopodobieństwa zarażenia się wirusem SARS-Cov-2, może zostać podjęta decyzja o odwołaniu imprezy.

Osoby do kontaktu: 

  • Joanna Bobrowska, tel. /89/ 5219274, e-mail: j.bobrowska@warmia.mazury.pl,
  • Magdalena Kitkowska, tel. /89/ 5219233, e-mail: m.kitkowska@warmia.mazury.pl.

f

– Województwo warmińsko-mazurskie jest regionem, w którym rolnictwo odgrywa znaczącą rolę. Dlatego coroczne święto plonów ma tu szczególny wymiar i charakter, jest też okazją do promocji zarówno materialnych, jak i kulturalnych osiągnięć rolników. Wszystkich już dziś gorąco zapraszam do Olsztynka – mówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

TEMATY Region
Artykuł załadowany: 0.2773 sekundy