Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2021, 13:08

(Fot. materiały organizatora.)

Przez najbliższe tygodnie widzowie w Działdowie, Elblągu, Bartoszycach, Braniewie, Lidzbarku Warmińskim, Dobrym Mieście, Ełku i Iławie zobaczą cztery filmy z programu 7. edycji WAMA Film Festivalu.

W ramach „Retrospekcji” zostaną pokazane trzy krótkie metraże oraz pełnometrażowy film fabularny.

Na program składają się zdobywca Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich oraz Nagrody Jury Warmii i Mazur „Dalej jest dzień” Damiana Kocura, laureat Nagrody Specjalnej Michelin Polska S.A. „Noamia” Antonio Galdameza oraz nominowany do Nagród im. Jana Machulskiego „We have one heart” w reżyserii Katarzyny Warzechy.

Ostatnim filmem jest zdobywca wyróżnienia olsztyńskiej publiczności - „Nadzieja” w reżyserii Marii Sødahl z poruszającą kreacją Stellana Skarskarda.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Organizatorem 8. edycji WAMA Film Festivalu, który potrwa od 5-9 października 2021 roku, jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Wydarzenie wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.wamafestival.pl.

WAMA Film Festival skoncentrowany jest wokół tematu wielokulturowości oraz międzynarodowych koprodukcji filmowych, co wyraźnie profiluje i wyróżnia tę imprezę na tle innych, istniejących w Polsce festiwali filmowych.

Harmonogram projekcji:

- Miejski Dom Kultury w Działdowie (7 i 14 września);
- Kino Światowid w Elblągu (15 i 16 września);
- Bartoszycki Dom Kultury (21 września);
- Braniewskie Centrum Kultury (22 września).
- Dalsze informacje organizacyjne wkrótce.

- Wspieramy wszelkie inicjatywy związane z kinematografią w naszym regionie. WAMA Film Festival to kolejny projekt, który na stałe wpisał się w krajobraz filmowy naszego regionu. Zapraszam wszystkich miłośników kina do udziału w festiwalu. Mieszkańcy Iławy będą mogli zobaczyć projekcje w Iławskim Centrum Kultury - mówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.3548 sekundy