Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2021, 12:11

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Konferencja „Fundusze Europejskie na przełomie perspektyw” odbędzie się 8 grudnia 2021 roku w Olsztynie.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jak Fundusze Europejskie wspierają Warmię i Mazury oraz jak podnoszą jakość życia mieszkańców regionu. Nie zabraknie również informacji o Funduszach UE w latach 2014-2020.

Podczas konferencji będzie można obejrzeć wystawę „Perspektywa 2014-2020 w obiektywie działań promocyjnych”. Z kolei pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich będą bezpłatnie świadczyć usługi konsultacyjne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 2 grudnia 2021 roku. Konferencja odbędzie się 8 grudnia 2021 roku w Przystań Hotel & SPA w Olsztynie.

- Środki unijne zmieniły nasz krajobraz na lepsze, zarówno w miastach, jak i na obszarach wiejskich. Poprzednia perspektywa finansowa była bardzo dużym impulsem rozwojowym dla polskich regionów. W nowej perspektywie finansowej dla Warmii, Mazur i Powiśla przeznaczono ponad 1,7  mld euro, z czego mogą być finansowane projekty  związane m.in. ze zwiększeniem potencjału w zakresie badań i innowacji oraz wykorzystywaniem zaawansowanych technologii, rozwijaniem umiejętności na rzecz inteligentnej specjalizacji, transformacji przemysłowej i przedsiębiorczości oraz promowaniem zrównoważonej mobilności miejskiej. Jednak możliwości jest znacznie więcej, o czym przekonać się będą mogli uczestnicy konferencji - mówi Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa.

WIĘCEJ INFORMACJI

PROGRAM KONFERENCJI:

- 10.00 - otwarcie konferencji - Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego;
- 10.15 -"Szanse czy zagrożenia? Warmia i Mazury z perspektywy Brukseli" - prelekcja on-line prof. Jerzy Buzek (europoseł, premier RP, przewodniczący Parlamentu Europejskiego);
- 10.40 - "Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur wczoraj, dziś i jutro" - Lidia Wójtowicz, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie;
- 11.00 - "Pieniądze z Unii okiem beneficjenta" - dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie;
- 11.20 - "Jak trudności zamienić w sukces?" - Miłosz Brzeziński, autor, doradca w zakresie efektywności i społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych;
- 11.40 - koncert Ani Wyszkoni.

W konferencji mogą wziąć udział tylko zdrowe osoby – zaszczepione (legitymujące się dowodem szczepienia przeciwko COVID-19), osoby, które otrzymały negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na obecność koronawirusa w ciągu 48 h przed dniem konferencji oraz osoby, które wyzdrowiały po COVID-19 (uzyskały pozytywny test na obecność koronawirusa od 11 do 180 dni przed dniem konferencji). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką.


Zarejestruj się na konferencję tutaj: https://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/7695/konferencja-fundusze-europejskie-na-przelomie-perspektyw.Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.


Artykuł załadowany: 0.2392 sekundy