Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 grudnia 2021, 15:20

(Fot. materiały prasowe.)

W Mikołajkach odbył się VI Europejski Kongres Samorządów. Współorganizatorem wydarzenia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Debatowano m.in. o ekoturystyce i kondycji polskich samorządów.

Mazurski kurort na dwa dni stał się centrum wymiany myśli i doświadczeń przedstawicieli europejskich regionów. Kongres przyciągnął najważniejsze postacie krajowych i zagranicznych samorządów, władz centralnych oraz biznesu.

- To ciekawe wydarzenie o zróżnicowanej tematyce, jednak wspólnym mianownikiem jest samorząd. Gośćmi Kongresu byli posłowie, samorządowcy, przedstawiciele nauki i biznesu oraz eksperci, osoby z doświadczeniem, których warto było posłuchać i z nimi debatować - mówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa.

Hasłem przewodnim tegorocznego kongresu jest „Europa po pandemii: Jak odbudować lokalną gospodarkę?”. Wśród najważniejszych omawianych tematów były także te związane z finansowaniem rozwoju regionów, smart-rozwiązaniami, współpracą transgraniczną oraz tworzeniem sprzyjających warunków dla inwestycji.

- Pandemia związana z Sars-Cov-2 dotknęła wszystkich. Przedsiębiorcy ponieśli ogromne straty, a to tylko jeden z negatywnych elementów. Zdrowie, kontakty społeczne, takich obszarów jest zdecydowanie więcej. Samorząd województwa będzie starał się zminimalizować te skutki, wykorzystując m.in. środki unijne - dodaje przewodnicząca sejmiku.

Program merytoryczny konferencji obejmował ogólnie ponad sto wydarzeń, które zostały podzielone na panele tematyczne, takie jak m.in. Biznes i Zarządzanie, Innowacje, Społeczeństwo, Współpraca Międzyregionalna oraz Zrównoważony Rozwój. Przewodnicząca Sejmiku Bernadeta Hordejuk była gościem dwóch paneli: Polska - Samorząd i Bezpieczeństwo oraz Ekoturystyka a walory kulturowe i przyrodnicze regionów.

Więcej informacji na stronie internetowej https://www.forum-ekonomiczne.pl/.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.2268 sekundy