Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 stycznia 2022, 10:21
Ubiegłoroczna gala wręczenia sportowych stypendiów.

Ubiegłoroczna gala wręczenia sportowych stypendiów.

Od 1 do 31 stycznia 2022 roku przyjmowane są wnioski związane ze stypendiami sportowymi za osiągnięte wyniki w międzynarodowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym.

Nabór skierowany jest do sportowców reprezentujących województwo warmińsko-mazurskie, którzy osiągnęli wysoki wynik w dyscyplinach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich i igrzysk głuchych.

Stypendium może być przyznane osobie fizycznej, uprawiającą dyscyplinę i konkurencję w sportach indywidualnych oraz grach zespołowych.

Na wsparcie mogą liczyć sportowcy, którzy w 2021 roku zajęli: 

- miejsce I-VIII podczas igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich i igrzysk głuchych;
- miejsce I-III podczas mistrzostw świata seniorów, młodzieżowców i juniorów;
- miejsce I-III podczas mistrzostw Europy seniorów, młodzieżowców i juniorów;
- miejsce I podczas uniwersjady;
- miejsce I-III podczas mistrzostw Polski seniorów;
- miejsce I podczas mistrzostw Polski młodzieżowców i juniorów.

Wnioski mogą składać kluby oraz związki sportowe, a także sami kandydaci. Stypendium może być przyznawane na okres od trzech do dziesięciu miesięcy w danym roku.

- Mamy wielu niesamowitych sportowców, którzy reprezentowali nasz region w Polsce, Europie i na świecie. Wielu z nich znajdzie się na pewno na liście stypendystów, czego serdecznie im życzę - powiedziała Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI POD TYM LINKIEM.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.
 

Artykuł załadowany: 0.2271 sekundy