Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 maja 2022, 12:01 komentarzy 32

(Fot. Info Iława.)

Relacjonujemy dyskusję, jaką toczyli z Wicemarszałkiem Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską (KO) iławscy seniorzy. 


M. Kidawa-Błońska gościła w Iławie 17 maja. Spotkanie z gospodarzami oraz wolontariuszami ośrodka Powiatu Iławskiego dla uchodźców, konferencja prasowa w Porcie Iława i spotkanie z iławskimi seniorami w Centrum Aktywności Lokalnej - to główne punkty tej wizyty. Dzisiaj więcej o ostatniej ze wspomnianych części. O co pytali wicemarszałka sejmu iławscy seniorzy? 


Wicemarszałek Sejmu M. Kidawa-Błońska w Iławie spotkała się z seniorami.

Ilość zdjęć 14

Zgromadzonych przywitał Michał Młotek, przewodniczący iławskiej rady miejskiej, który zwrócił uwagę, że nie jest to pierwsza wizyta Kidawy-Błońskiej w naszych stronach. Ta potwierdziła, że już zna Iławę i okolice. Uważa, że miasto dobrze się rozwija, zauważa zmiany na lepsze, sądzi też, że my, jako mieszkańcy powinniśmy się cieszyć, że mieszkamy w tak pięknym miejscu.

Poza już wymienionymi w spotkaniu uczestniczyli jeszcze poseł Jacek Protas i przewodnicząca sejmiku województwa Bernadeta Hordejuk. Wśród publiczności byli wiceburmistrz Iławy Dorota Kamińska, miejski radny Dariusz Rozborski, członkowie stowarzyszenia Iławscy Seniorzy i inni zainteresowani - spotkanie odbyło się w formule otwartej, a mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań.

Byli ciekawi m.in. początków Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w polityce, ale też poruszyli szereg tematów związanych z najważniejszymi ekonomicznymi i społecznymi bolączkami.

Antoni Kwaśniewski, prezes lokalnego oddziału Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny 1939 – 1945, zwrócił uwagę na trudną sytuację materialną rencistów, apelował o dodatek drożyźniany. Wicemarszałek w odpowiedzi powiedziała o możliwym rozwiązaniu w postaci wypłacania seniorowi 1/4 emerytury zmarłego małżonka. 

Inny z uczestników chciał się dowiedzieć, czy opozycja zbuduje wspólny front w celu pokonania PiS. M. Kidawa-Błońska zgodziła się, że tego oczekują wyborcy, a opozycja zwycięży, jeśli politycy "się dogadają".

Kolejna osoba zwracała uwagę na trudności z dostępem do lekarza, nawet pierwszego kontaktu; wicemarszałek zgodziła się, że potrzeba w tej dziedzinie reformy, decentralizacji.

Jeszcze jeden wątek spotkania to przejazdy kolejowo-drogowe i wynikające z braku wiaduktów czy tuneli problemy komunikacyjne. Temat ten podjął iławianin Marian Cemka, który zarzucił lokalnym władzom bezczynność, a Bernadecie Hordejuk, w związku z ostatnią propozycją rozwiązania kwestii przejazdu na ulicy Wyszyńskiego/Grunwaldzkiej w Iławie, zarzucił wykorzystywanie tego tematu w okresie przedwyborczym. Bernadeta Hordejuk zupełnie się z tym nie zgodziła; jak mówiła, od wielu lat jest aktywna w tej sprawie, prowadząc intensywną korespondencją i na bieżąco monitorując postępy, a w ostatnim czasie przedstawiła konkretne propozycje rozwiązania problemu z przejazdem w centrum Iławy. 

Na koniec spotkania Małgorzacie Kidawie-Błońskiej wręczył kwiaty Lech Żendarski, prezes Stowarzyszenia Iławscy Seniorzy.

Zobaczcie relację ze spotkania na załączonym materiale wideo.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Gg 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Ilawą rządzi po już wiecie dlaczego jest z tym miastem tak źle

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do 22 0 ponad rok temuocena: 50% 

  Naucz się pisać ruski trollu . I nie wycieraj sobie mordy obcym ci słowem. I na przyszłość zapamiętaj - Polaków piszę się z dużej litery.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~22 -1 ponad rok temuocena: 43% 

  wiemy - bo PIS ma w d...e dobro polaków, dbają tylko o utrzymanie władzy, nawet kosztem POLSKI - jak komuniści

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sosnowy -2 ponad rok temuocena: 64% 

  Nowy burmistrz powinien być z PiS-u. Już wszystkie opcje się w Iławie się wykazywały . Skoro kolejne wybory parlamentarne wygra PiS to logiczne, że burmistrz z PiS-u będzie miał dostęp do finansów i decydujących o ich przeznaczeniu urzędników. Pragmatyzm w polityce moi drodzy a nie propaganda TVN-u.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Inez -3 ponad rok temuocena: 76% 

  Na spotkaniu z Antonim Maciarewiczem było 30xwięcej uczestników. To chyba o czymś świadczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~agnes -4 ponad rok temuocena: 42% 

  do cyrku też dużo ludzi chodzi - widocznie lubią patrzeć na klowna ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jan -5 ponad rok temuocena: 33% 

  Świadczy o tym, że ludzie za często oglądają tvpis i są ogłupieni przez zakłamaną propagandę. Kiedyś może otworzą im się oczy ale będzie za późno.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radar -6 ponad rok temuocena: 73% 

  A ja mam pytanie dlaczego spotkanie nie zostało zorganizowane np .W Iławskim amfiteatrze czyżby ktoś się obawiał że zainteresowanie jak i poparcie Iławskich seniorów nie wystarczy zapełnić jednej ławki w pierwszym rzędzie? To dlatego wybierane są takie małe pomieszczenia jak te tak aby można było ująć frekwencję zainteresowania wszystkich uczestników dana osobą odwiedzając ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sosnowy -7 ponad rok temuocena: 100% 

  I niby ten Młotek to ma być następcą Kopaczewskiego? Wodzirej. Ktoś widział taki film? Tylko na tyle stać Iławę?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do 5 -8 ponad rok temuocena: 100% 

  Jaka praca, jakie wyniki, co w końcu wymyślono w inkubatorze? Plany, wizje, spotkania, i tak czas płynie Panie w tej naszej poityce:)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do -5 -9 ponad rok temuocena: 100% 

  Młotek to kolejne 5 lat stagnacji Iławy. Proste.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~5 -10 ponad rok temuocena: 33% 

  Oj boli kogoś, boli. Tak się go boicie, ze próbujecie i tu hejtowac? Czysty hejst z niczego. Spotkanie z wicemarszałkiem Was boli? Aaaaa… praca na rzecz tunelu czy wiaduktu tez przecież. Niech się stara chłop. A Wy co? Między hejtowaniem czekacie nadal na Biedronia?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kokoszczka -11 ponad rok temuocena: 100% 

  A temat iławskiego szpitala też poruszała i pomysł na przywrócenie oddziałów z pomocą dla mieszkańców Iławy i okolic ? Czy przypadkiem osoba zarządzająca Iławskim szpitalem nie wywodzi się z tej samej partii co odwiedzający gość w Iławie pytam z ciekawości ? Powinniście napisać garstka Iławskich emerytów obecnych na spotkaniu a nie Iławskich emerytów jak każdy widzi na załączonym zdjęciu .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~apel prosty -12 ponad rok temuocena: 89% 

  precz z komuną !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prosta odpowiedź -13 ponad rok temuocena: 71% 

  czytaj ze zrozumieniem - jest z KO a nie z PISu (czyli nowej odmiany PZPR)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Posła Anka Filej -14 ponad rok temuocena: 89% 

  Jak widzę kilka osób robi politykę pod przyszłe wybory czy to lokalne czy ogólnokrajowe. Przewodniczący Rady Miasta oficjalnie robi za konferansjera paryjnego PO. Zastępca burmistrza Kamińska i Żendarski. Mam nadzieję, że te postaci PO wyborach znikną ze sceny politycznej. Robią tylko promocję swoich facjat i mieszają w głowach starszym ludziom odwołując się do magii PRL. To pustka. Totalna pustka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to i tu i tu ? -15 ponad rok temuocena: 100% 

  Żendarski to PO ? czy lewica ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Otwieram popcorn -16 ponad rok temuocena: 100% 

  Tak naprawdę to oni są taki sami - gadu, gadu, gadu, gadu - plany, wizje, kolejki, tunele etc. i wsio...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Otwieram popcorn -17 ponad rok temuocena: 44% 

  Oj oj oj oj… ktoś tu ma problem, ze Przewodniczący Rady sam, robi więcej niż burmistrz z „ekipą”. Zawsze się przyczepicie. Ja tam zajadam popcorn i obserwuję jak Was wciąga nosem. Piękne widowisko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ej -18 ponad rok temuocena: 0% 

  A dlaczego by nie skoro jest funkcyjnym członkiem tej partii?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nico -19 ponad rok temuocena: 100% 

  Przecież nie którzy cały czas się lansują, aby tylko utrzymać ciepły stołek, gdzieś za fajne publiczne fundusze. Nic konkretnego, tylko same super świetne pomysły, idee, z których jednakże dla społeczeństwa niewiele wynika, jednakże jest fejm:) Oczywiście zawsze jest to służba społeczeństwu ha ha ha

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~siara -20 ponad rok temuocena: 90% 

  a aktywista (...) o nic nie pytał ?

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~młotek na kidawę -21 ponad rok temuocena: 87% 

  Czyli na pierwsze pytanie odpowiedziała zupełnie nie w temacie, na drugie banalnie (jak się dogadają), a na trzecie głupio (decentralizacja sposobem na dostępność lekarzy). Jak na nią to i tak nieźle. Widać miała lepszy dzień. Nielicznie grono zacnych staruszków jak widzę wyselekcjonowane doborowo. Wszyscy pięknie do siebie pasują - typowy chów wsobny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja -22 ponad rok temuocena: 100% 

  Gruba Kreska z Okrągłego Stołu trwa do dzisiaj.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty daj głos -23 ponad rok temuocena: 80% 

  a jakie pytania zadawał zacny iławianin 35-ty ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obtel -24 ponad rok temuocena: 63% 

  Kiełbasa wyborcza. "Zupełnie się z tym nie zgodziła...". Ja natomiast nie zgadzam się z rządem i opozycją, a zamiast wyborów chcę losowania wśród obywateli przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Wtedy będzie szansa, że tam trafi ktoś mądry i wartościowy (że o uczciwości nie wspomnę).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obtel -25 ponad rok temuocena: 80% 

  Mnie do 35-tego to lepiej nie porównuj, ok? Kiełbasa to straszliwa, taka z jadem kiełbasianym. Jak to mówił premie obecny "najpierw wzbudzamy oczekiwania, a potem je wygaszamy". I to działa wręcz perfekcyjnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do 35-tego -26 ponad rok temuocena: 50% 

  Obtelu trzydziesty piąty ... nie kiełbasa , tylko salceson i mortadela wg twoich gustów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niki -27 ponad rok temuocena: 89% 

  a mgr dariusz nie zabierał głosu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zen -28 ponad rok temuocena: 100% 

  Wystarczy jak zabrał głos mgr Marian ha ha ha !!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 -29 ponad rok temuocena: 100% 

  Nie, nie zabierał. Nawet flagi Polski nie wywiesił w majowe święto.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5502 sekundy