Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lipca 2022, 13:15

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Zwiększono budżet programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021–2027. Jest to wynikiem zakończonych negocjacji „Umowy partnerstwa dla realizacji polityki spójności 2021-2027 w Polsce” i zmiany alokacji w innych programach.

Rządowi RP nie udało się wynegocjować z Komisją Europejską zaproponowanych przesunięć środków między poszczególnymi funduszami polityki spójności, tj. z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus do Funduszu Spójności oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, a także z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego do Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. W konsekwencji zwiększeniu uległy alokacje programów regionalnych.

Dzięki przesunięciu uwolnionych środków program Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 zyskał ponad 54,7 mln euro z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, co stanowi wzrost o ok. 3% w stosunku do pierwotnie planowanej alokacji programu (wcześniej mowa była o kwocie 1,731 mld euro).

- Dzięki negocjacjom prowadzonym przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego do naszego regionu trawi dodatkowo 54,7 mln euro. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców naszego województwa. Samorządy stają na wysokości zadania, czego nie można powiedzieć o naszym rządzie - mówi Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa.

Finalnie w ramach programu regionalnego w latach 2021–2027 Warmia i Mazury uzyskają wsparcie w wysokości 1 785 884 688 euro.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://rpo.warmia.mazury.pl/


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.292 sekundy