Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lipca 2022, 13:38

(Fot. materiały prasowe.)

Poznaliśmy najlepsze gospodarstwa agroturystyczne, które brały udział w konkursie agro-eko-turystycznym „Zielone lato na Warmii i Mazurach” w 2022 roku.

To jeden z najstarszych i najbardziej popularnych w naszym województwie konkursów, w którym o miano najlepszych z najlepszych rywalizują ze sobą obiekty turystyki wiejskiej z Warmii i Mazur.

Celem inicjatywy jest promocja najlepszych obiektów turystycznych zlokalizowanych na obszarach wiejskich Warmii i Mazur.

W „Zielonym lecie” brali udział przedstawiciele trzech rodzajów obiektów: gospodarstwa agroturystyczne, obiekty turystyki wiejskiej i zagrody edukacyjne.

Zarówno obiekty turystyki wiejskiej, jak i zgłoszone do konkursu i w nim wyróżnione gospodarstwa agroturystyczne stanowią przykład wzorcowo działających obiektów turystycznych, czerpiących z dziedzictwa, kultury i położenia swoich obiektów na wiejskich terenach Warmii i Mazur. Stanowią dla turysty kompleksową ofertę wypoczynku w duchu slow.  

Prężnie rozwijająca się sieć zagród edukacyjnych na Warmii i Mazurach, której przedstawiciele zostali nagrodzeni w tegorocznej edycji konkursu, również może służyć za przykład tzw. dobrych praktyk w tej dziedzinie.

Organizatorem konkursu był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

W roku 2022 przyznano następujące nagrody.

W kategorii wypoczynek na wsi:

I miejsce - Pałac Nakomiady z Nakomiad: www.nakomiady.pl; 
II miejsce - Siedlisko Nawiady z miejscowości Nawiady: www.siedliskonawiady.pl; 
III miejsce - Siedlisko Letnia Kuchnia z Barczewka: https://letniakuchnia.com.

W tej samej kategorii komisja konkursowa postanowiła przyznać dwa równorzędne wyróżnienia następującym obiektom: 

Dom w zbożu z miejscowości Wronka: https://www.facebook.com/domwzbozu oraz Rojst. Borowinowy Las z miejscowości Krawczyki: www.rojst.pl.

W kategorii wypoczynek u rolnika:

I miejsce przyznano ex aequo: Gospodarstwu agroturystycznemu Sasek z miejscowości Sasek Mały: www.sasek.pl oraz Gospodarstwu agroturystycznemu Kamez z Wawroch: https://kamez.eu/.

W kategorii zagrody edukacyjne: 

I miejsce - Zagroda edukacyjna Warmińska Pszczoła z Purdy: https://www.mazuryagroturystyka.com.pl/;
II miejsce - Zagroda edukacyjna Bartnik Mazurski z Gnatowa: www.bartnikmazurski.pl.

- Nie jest tajemnicą, że województwo warmińsko-mazurskie słynie ze swoich turystycznych walorów. Jest to m.in. zasługa laureatów konkursu, którym serdecznie gratuluję - komentuje Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.2966 sekundy