Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2022, 10:20
Bernadeta Hordejuk (druga z prawej), przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie podczas spotkania z organizatorami biegu charytatywnego Dobro Wraca: Jolantą Rynkowską - dyrektorką PCPR Iława, Joanną Mazurkiewicz - zastępcą dyrektora PCPR Iława oraz Radosławem Etmańskim - reprezentującym Iławskich Biegaczy.

Bernadeta Hordejuk (druga z prawej), przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie podczas spotkania z organizatorami biegu charytatywnego Dobro Wraca: Jolantą Rynkowską - dyrektorką PCPR Iława, Joanną Mazurkiewicz - zastępcą dyrektora PCPR Iława oraz Radosławem Etmańskim - reprezentującym Iławskich Biegaczy. (Fot. archiwum PCPR Iława.)

W tym roku do patronów honorowych biegu charytatywnego Dobro Wraca z Iławy do Kisielic dołączyła Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Bernadeta Hordejuk. 

W czwartek, 20 października organizatorzy biegu spotkali się z przewodniczącą w tej sprawie i z ogromną przyjemnością przyjęli także zaproszenie dla wychowanków Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach na wyjazd do teatru do Olsztyna, z którego skorzystają już w grudniu. Przewodnicząca sejmiku każdego roku wspiera i uczestniczy w biegu charytatywnym, a w tym roku oficjalnie objęła tę imprezę honorowym patronatem.

- Bardzo się cieszę, że bieg charytatywny Dobro Wraca jest inicjatywą oddolną, która wyszła ze strony iławskich biegaczy, co jest bardzo budujące. Oczywiście współpraca z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie pozwoliła tej imprezie uzyskać odpowiednią formę i charakter. Wspólnie wytycza się cele i wskazuje, o czym marzą dzieci i próbuje się te marzenia spełniać. To wspaniała inicjatywa. Dzięki organizatorom co roku widać ogromne zaangażowanie przeróżnych służb i instytucji, m.in. strażaków OSP, kół gospodyń wiejskich, samorządów, uczniów, rodziców, ale także przedsiębiorców, którzy swoimi świątecznymi upominkami powodują, że wychowankowie Domu dla Dzieci w Kisielicach mają te święta wyjątkowo radosne – mówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie. 

  • Przypomnijmy, bieg odbędzie się 4 grudnia 2022 r.  
  • Na wszystkich biegaczy i gości czekamy na mecie w Kisielicach.

v


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.4536 sekundy