Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2022, 09:03

(Fot. Urząd Marszałkowski w Olsztynie.)

Laur „Najlepszym z Najlepszych” stworzono z myślą, by uhonorować tych spośród nas - mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla - którzy osiągają sukcesy na arenie ogólnopolskiej, europejskiej i światowej.

Według regulaminu Laur „Najlepszym z Najlepszych” powinny otrzymać osoby, instytucje lub firmy z regionu, które w ciągu 2022 roku wyróżniły się na forum krajowym lub międzynarodowym, osiągnęły sukces i zostały docenione przez niezależne gremia lub przyczyniły się do promocji regionu w kraju oraz na świecie.

Do tej pory przyznawane były wyróżnienia związane m.in. z innowacjami i rozwojem, inteligentnymi specjalizacjami, nauką, polityką społeczną, kulturą, sportem, sztuką kulinarną, środowiskiem, turystyką czy zdrowiem.

Od 2003 roku Laurami nagrodzono już ponad 430 osób, zespołów, instytucji, organizacji czy przedsiębiorstw. Na liście znajdują się także laureaci, którzy na tę statuetkę zapracowali już po raz piąty, szósty, a nawet siódmy.

W minionym roku w dziesięciu kategoriach wybrano 29 laureatów. Specjalny Diamentowy Laur „Najlepszym z Najlepszych” otrzymało Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie (dawniej Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie). Doceniono je m.in. za kompleksowe leczenie schorzeń układu oddechowego.  


Zgłoszenia i rekomendacje do tegorocznej nagrody przyjmowane są do 30 grudnia 2022 roku.


- Zachęcam wszystkich do udziału w tym wyjątkowym, bo jubileuszowym wydarzeniu. Chcemy nagrodzić wybitne osiągnięcia osób, firm, instytucji czy organizacji, które są wizytówką naszego regionu – powiedziała Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Organizatorem inicjatywy jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Do pobrania poniżej: 

  • Zarządzenie w sprawie ustanowienia „Nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszym z Najlepszych" - pdf;
  • regulamin konkursu o Laur „Najlepszym z Najlepszych”;
  • formularz konkursowy;
  • załącznik do wniosku o przyznanie wyróżnienia Laur "Najlepszym z Najlepszych" na przetwarzanie danych osobowych. 

f


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.4213 sekundy