Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 marca 2023, 08:50 komentarzy 30

(Fot. Archiwum własne.)

Kolejny krok w kierunku budowy pod torami kolejowej magistrali na ulicy Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej w Iławie tunelu - wykonany. 14 marca w siedzibie inwestora, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, otwarto oferty na przygotowanie dla tej inwestycji pełnej dokumentacji projektowej.

Zainteresowanie udziałem w przetargu było duże, okazało się. Wpłynęło aż 5 ofert od potencjalnych wykonawców.

Z tego zdecydowana większość złożonych ofert mieści się w kwocie, jaką zarezerwował na przygotowanie dokumentacji ZDW. Kwota ta wynosi niespełna 2,5 mln zł, podczas gdy najtańsza oferta (Pracowni Projektowej MID z Gdańska) opiewa na 1,4 mln zł, a kolejna - złożona przez spółkę Highway, również z Gdańska - na nieco ponad 1,5 mln zł. Wśród oferentów znaleźli się również Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa (2,420 mln zł) oraz spółka Mosty Katowice (2,450 mln zł). Kolejny oferent, spółka Schuessler-Plan Inżynierzy z Warszawy, wyceniła projekt na 3,786 mln zł.

Co dalej? 

- Oferty poddane zostaną szczegółowej weryfikacji. To bardzo ważny etap. A ja mam nadzieję, że uda się jak najszybciej wyłonić wykonawcę, który rozpocznie prace projektowe - skomentowała Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.


Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z jego zwycięzcą, wykonawca będzie miał na zaprojektowanie tunelu pod torowiskiem w centrum Iławy 18 miesięcy.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

Artykuł załadowany: 0.2881 sekundy