Przewodnicząca Sejmiku w Info

(Fot. materiały organizatora.)

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbyła się Gala Sportu 2023, którą zorganizował samorząd województwa.

Podczas wydarzenia zostały wręczone wyróżnienia, nagrody i stypendia najlepszym sportowcom, trenerom oraz osobom działającym na rzecz sportu w naszym województwie.

- Zdobyte przez laureatów stypendia, nagrody i wyróżnienia pokazują, jak ogromny potencjał tkwi na Warmii, Mazurach i Powiślu, jak wiele mamy sportowych skarbów, które idą w ślady najlepszych olimpijskich mistrzów. Gratuluję ambitnej postawy zawodniczkom i zawodnikom, ale jednocześnie dziękuję trenerom oraz działaczom, bo bez ich zaangażowania o sukcesy sportowe byłoby znacznie trudniej - mówi Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas spotkania zostały wręczone Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”, które otrzymali: Alicja Rutecka (pedagog, samorządowiec, menadżer sportu, jej czterdziestoletnia praca zawodowa i społeczna związana była ze sportem i edukacją) oraz Zbigniew Czapla (przez 53 lata związany z olsztyńskim sportem, szczególnie z piłką ręczną - zawodnik olsztyńskich klubów AZS, Warmii i Budowlanych, trener zespołów Warmii, Budowlanych oraz kobiet w Starcie).

Nagrodzono ponadto gminy (w klasyfikacji Ogólnopolskiego Systemu Sportu Młodzieżowego uczestniczyło 921 gmin) za upowszechnianie i rozwój sportu oraz za wspieranie młodych, utalentowanych sportowców. Podziękowania trafiły również do pięciu klubów z województwa, które zostały najwyższej sklasyfikowane w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego (w OSSM sklasyfikowano 3781 klubów).

Z kolei zarząd województwa na podstawie uchwały sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego przyznał 52 stypendia sportowe i 43 nagrody pieniężne. Podczas uroczystej gali wyróżnienia otrzymało też 24 trenerów, których zawodnicy osiągnęli wysokie wyniki sportowe oraz osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej na rzecz rozwoju sportu w regionie.

Poznaliśmy również zwycięzców w trzech specjalnych kategoriach.

  • - Sportowe odkrycie roku województwa to Karolina Piechowicz - pływaczka, zawodniczka klubu SWIMLAND Olsztyn. 
  • - Trener roku sportu młodzieżowego województwa to Robert Włodarczyk – trener kajakarstwa w Olsztyńskim Klubie Sportów Wodnych. 
  • - Sportowiec roku województwa to Aleksandra Lisowska – lekkoatletka, specjalizująca się w biegach długich. Zawodniczka Klubu Sportowego AZS UWM Olsztyn. Mistrzyni Europy w biegu maratońskim z Monachium 2022. 

f

Nie zabrakło lokalnych akcentów. Oskar Ciepłuch - trenujący kickboxing zawodnik Klubu Sportowego Piechotka Team Zalewo otrzymał wyróżnienie za udział w zawodach rangi mistrzostw świata, a Agacie Barwińskiej - żeglarce reprezentującej Stowarzyszenie Sportów Wodnych w Iławie przyznano stypendium sportowe. Gratulujemy!

Galę Sportu 2023 uświetnił występ Orkiestry Jazzowej Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Bartosza Smorągiewicza.

Regionalna Gala Sportu 2023 w obiektywie.

Ilość zdjęć 25


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.4225 sekundy