Przewodnicząca Sejmiku w Info
Konkurs „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2023 roku” - rozstrzygnięty.

Konkurs „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2023 roku” - rozstrzygnięty. (Fot. LZS Zamek Szymbark.)

Radni Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjęli uchwałę rozstrzygającą konkurs „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2023 roku”.

Ideą inicjatywy, której wnioskodawcami mogą być gminy i powiaty z Warmii, Mazur i Powiśla, jest poprawa stanu i rozwój infrastruktury sportowej w regionie i zwiększenie dostępności obiektów sportowych dla mieszkańców województwa.

Środki przeznaczone są na modernizację, doposażenie infrastruktury, zakup sprzętu czy zaopatrzenie obiektów sportowych.

Do tegorocznego konkursu wpłynęły 43 wnioski. Dofinansowanie na łączną kwotę prawie 825 tys. zł otrzyma 29 gmin i powiatów z województwa warmińsko-mazurskiego. W ramach dodatkowych środków sześć zadań z listy rezerwowej otrzyma dofinansowanie na kwotę blisko 110 tys. zł.

- Za sukcesami naszych sportowców musi iść także modernizacja zaplecza i infrastruktury. Budowa szatni, rozbudowa sal gimnastycznych, to wszystko ma wpływ na wyniki. Mamy w województwie zdolnych sportowców, musimy dać im tylko szansę rozwoju, czego przejawem są właśnie takie konkursy. Gratuluję i dziękuję wszystkim samorządom, które inwestują w sport - powiedziała Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa.

LISTA DOFINANSOWANYCH ZADAŃ W 2023 ROKU znajduje się pod tym linkiem.

Tutaj wymieniamy lokalne projekty, które otrzymały dofinansowanie:

  • Gmina Iława - "Budowa szatni przy boisku piłkarskim w Szymbarku", kwota dotacji: 41 000 zł;
  • Gmina Kurzętnik - "Modernizacja boiska sportowego w miejscowości Kurzętnik", 40 000 zł;
  • Gmina Miejska Lubawa - "Zakup i dostawa klatki treningowej do rzutu dyskiem na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie", 17 891,06 zł;
  • Gmina Zalewo - "Modernizacja kompleksu sportowego Orlik w Zalewie", 7 753,20 zł.

f

Natomiast wśród zadań z listy rezerwowej, które również otrzymają dofinansowanie dzięki dodatkowym środkom, znalazły się m.in. następujące lokalne projekty:

  • Gmina Susz - "Zakup i montaż ławek boiskowych przy boisku sportowym w Ulnowie", 9 625,00 zł;
  • Gmina Lubawa - "Modernizacja boiska sportowego w Rożentalu poprzez doposażenie obiektu w zestaw nawadniający", 28 700 zł.

f


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.5469 sekundy