Przewodnicząca Sejmiku w Info
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 lipca 2023, 09:12
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach podsumował pierwsze półrocze 2023r.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach podsumował pierwsze półrocze 2023r.

Po świetnym majowym wyniku, na lotnisku Olsztyn-Mazury padł kolejny rekord w liczbie obsłużonych pasażerów – 14 390 osób skorzystało z warmińsko-mazurskiego portu w ubiegłym miesiącu. Jest to najlepszy czerwiec w historii lotniska.

Zestawiając go z dotychczas najwyższym wynikiem z czerwca 2019 roku, kiedy na lotnisku odprawiono 12 886 pasażerów, jest to wzrost o 15,86%.

Przez pierwsze 6 miesięcy tego roku z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury skorzystało 63 431 osób, a łączna liczba jego pasażerów od dnia uruchomienia lotniska w styczniu 2016 roku wynosi prawie 710 tysięcy.

Statystyki pokazują sukcesywną odbudowę ruchu pasażerskiego po pandemii Covid-19 i zapowiadają udany sezon wakacyjny.

- To bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że dane pochodzą z okresu sprzed sezonu. Jesteśmy na dobrej drodze, by odrobić straty z czasu pandemii. Spodziewamy się rekordowych wyników w szczycie sezonu wakacyjnego, który tradycyjnie przypada na okres od czerwca do września. W osiągnięciu dobrych rezultatów pomoże atrakcyjna siatka połączeń i otwarcie na nowe turystyczne kierunki, do których zachęcam - mówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa.

Letni rozkład lotów lotniska w Szymanach obejmuje rejsowe połączenia z/do:

• Krakowa, realizowane przez LOT w poniedziałki i piątki, a także przez Ryanair we wtorki, czwartki i niedziele;
• Wrocławia, realizowane przez Ryanair w czwartki i niedziele;
• Dortmundu, realizowane przez Wizz Air we wtorki i soboty;
• Londynu (Stansted), realizowane przez Ryanair w poniedziałki i piątki;
• Londynu (Luton), realizowane przez Wizz Air we wtorki i soboty;
a także tegoroczną nowość – połączenie czarterowe do tureckiej Antalyi realizowane przez touroperatora Itaka w środy do 20 września br.

Dokładny rozkład lotów dostępny jest na stronie www.mazuryairport.pl


Dodatkowym ułatwieniem dla pasażerów podróżujących przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury tego lata jest transfer autobusowy pomiędzy Szczytnem a lotniskiem, który umożliwia podróżnym przesiadkę np. na pociąg z/do Olsztyna i Ełku.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

Artykuł załadowany: 0.2835 sekundy